„Bezpieczny Maluch”

Program profilaktyczno edukacyjny „Bezpieczny Maluch"

Leśnicy z Nadleśnictwa Katowice wraz z p. Agnieszką Krzysztofik z  Komendy Miejskiej Policji w Katowicach brali udział w programie profilaktyczno edukacyjnym „Bezpieczny Maluch".

Od Kilku lat w Katowicach organizowany jest w/w program dla przedszkolaków przez Komendę Miejską Policji w Katowicach wraz z innyi instytucjami takimi jak Wydział Edukacji i Sportu oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Sąd Rejonowy Katowice – Zachód w Katowicach oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, mający na celu uświadomić najmłodszych o różnych zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać oraz o ich zapobieganiu bądź o odpowiednim zachowaniu się w razie ich wystąpienia.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć Maluchów z kilku przedszkoli w naszej Leśnej Sali Edukacyjnej gdzie dzieci dowiedziały się jak należy się do lasu ubierać, czy do lasu można iść z nieznaną osobą,  kiedy do lasu nie wolno wchodzić, jakie znaki w lesie mogą spotkać, co zrobić w razie niebezpieczeństwa, czy można podchodzić, głaskać czy też zabierać zwierzęta z lasu oraz wiele innych informacji dotyczących bezpieczeńśtwa w lesie.

Na zakońćzenie programu dzieci zwiedzały Leśną Salę Edukacyjną, gdzie poznały zwierzęta jakie mogą w lesie napotkać, dowiedziały się o pracy leśnika i drwala. Nie straszna byłą im deszczowa pogoda, śmiało wszyscy spacerowali po Leśnej Ścieżce Edukacyjnej, ostrożnie stąpająci patrząc pod nogi, dzięki temu spotkaliśmy kilku leśnych mieszkańców, poznaliśmy miejsce gdzie zwierzęta  są dokarmiane oraz odwiedziliśmy nasze ule, pozwalając sobie na pobudzenie zmysłu węchu trzymając ramkę w pszczelim woskiem.

[Marta Hejno]

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/201552,Policjantka-z-przedszkolakami-z-wizyta-w-nadlesnictwie.html


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów